تاریخ امروز:۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ترخیص کالا از گمرک ایران چگونه است؟

کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و بلاروس

رحمت‌الله خرمالی با اعلام این خبر گفت: پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس‌ روز‌های ۶ و ۷ مرداد ماه سال جاری در مینسک پایتخت بلاروس به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و وزیر صنایع بلاروس برگزار خواهد شد.

مدیرکل آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در این اجلاس تقویت و گسترش همکاری‌های متقابل در زمینه همکاری های تجاری و صنعتی، کشاورزی و پرورش ماهی، سرمایه گذاری، زمین شناسی و منابع آبی، بهداشت و داروسازی، حمل و نقل و همکاری فیمابین اتاق های بازرگانی در دستورکار قرار دارد.

وی با اشاره به حجم ۴۰ میلیون دلاری تبادلات مالی میان ایران و بلاروس افزود: حجم مبادلات بسیار پایین است بنابراین انتظار می رود در امتداد توافقات و تفاهمات تبادلات تجاری دو کشور رشد یابد.

بنابراین گزارش علاوه بر حضور هیات دیپلماتیک ایرانی در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس‌، دیدار و گفت‌وگوی سید رضا فاطمی امین با یوری نظروف معاون نخست وزیر و بازدید از تعدادی مراکز صنعتی از برنامه‌های دیگر سفر وزیر صمت وهیئت همراه به مینسک است.

چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با بلاروس در بهمن ماه ۱۳۹۶ در تهران برگزار شده بود.

فعالیت تجاری ایران در اروپا با کمک همکار جدید
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.