تاریخ امروز:۹ مهر ۱۴۰۲
درامد نفتی ایران

صادرات کالای غیر نفتی از غرب هرمزگان افزایش یافت

صادرات کالای غیر نفتی

به گزارش بازار،به نقل ازروابط عمومی بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان،مرتضی سالاری افزود: از مجموع صادرات کالای  غیرنفتی  و نفتی انجام شده،

۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۸۶۴ تُن با افزایش ۶۰ درصدی مربوط به صادرات غیرنفتی و ۲ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۱۵ تُن به صادرات نفتی اختصاص دارد.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت از مجموع عملیات انجام شده، ۲ میلیون و ۷۶۱ هزار و ۵۴۱ تن مربوط به فرآورده‌های نفتی و غیرنفتی

با افزایش ۱۵ درصدی به صورت رویه کاپوتاژ (حمل و نقل ساحلی) در بنادر غرب استان هرمزگان است.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: همچنین در این مدت یک میلیون و ۹۹ هزار و ۲۶۳ تن فرآورده غیرنفتی با ۳۱ درصد افزایش و یک میلیون

و ۶۶۲ هزار و ۲۷۸ تن فرآورده‌ نفتی با ۶ درصد افزایش صادرات کالای غیر نفتی از طریق بنادر غرب کاپوتاژ شده است.

ترانزیت بیش از ۱۰۴ هزار خودرو با ۲۱ درصد افزایش

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود به ترانزیت کالاهای نفتی و غیرنفتی در این بازه زمانی اشاره کرد و ادامه داد:

طی این مدت حجم ترانزیت این کالاها (که عمده آن محموله خودرو بوده است) به ۲۲۷ هزار ۷۹۳ تن رسید که ۱۲ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

وی گفت: طی دوره زمانی یاد شده ترانزیت بیش از ۱۰۴ هزار و ۶۵۶ خودرو با ۲۱ درصد افزایش از طریق بندرلنگه

به کشورهای آسیای میانه و عراق انجام شد و این بندر توانست همچنان جایگاه نخست این بخش را در بین دیگر بنادر کشور به خود اختصاص دهد.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اضافه کرد: تخلیه این تعداد خودروی ترانزیتی توسط یکهزار و ۸۱۱ فروند شناور فلزی انجام شد که پس از تخلیه و انجام تشریفات گمرکی توسط ۱۷ هزار و ۴۴۲ تریلی سواری‌کش و کامیون حمل خودرو به مقاصد کشورهای عراق، افغانستان و همچنین کشورهای آسیای میانه بارگیری شده است.

گفتنی است؛ بنادر غرب استان هرمزگان با پوشش بر ۱۰ بندر تجاری و مسافری و همچنین نظارت بر ۴۶ سازه دریایی از انتهای محدوده شهرستان بندرخمیر تا ابتدای حوزه استحفاظی استان بوشهر و پشتیبانی نیمی از جزایر کشور را شامل می‌شود.

صادرات کالای غیر نفتی

ملکه دریای نور

منبع:rahaimport.net

 

 

کشتیرانی ملکه دریای نور

کشتیرانی ملکه دریای نور

کشتیرانی ملکه دریای نور

کشتیرانی ملکه دریای نور

 

کشتیرانی ملکه دریای نور

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.