ایران یکی از بزرگترین واردکنندگان اسباب بازی در جهان است. با توجه به برخی منابع ایران در بین بزرگترین واردکنندگان اسباب بازی در جهان رتبه سوم را دارد. به دلیل ویژگی ها و حساسیت های خاص در مورد ترخیص اسباب بازی ها پیشنهاد ما به شما ترخیص اسباب بازی از گمرکات تخصصی است.

در ایران تولیدکنندگان بسیاری مشغول به فعالیت در حوزه تولید اسباب بازی هستند اما با توجه به سخت گیری ها و تقاضای بازار نمی توانند پاسخ گوی نیاز آن باشند. از طرف دیگر علاقه خریداران به اسباب بازی های خارجی باعث شده این کالا در بین بازرگانان جزو کالاهای وارداتی پرطرفدار باشد. بخش زیادی از اسباب بازی های موجود در بازار ایران محصولات وارداتی از کشورهای چین و ترکیه هستند.

البته سخت گیری ها زیادی در واردات اسباب بازی به کشور وجود دارد. قوانین سخت گیرانه، مجوز ها، استانداردهای الزامی و ممنوعیت های وارداتی و… باعث شده که واردات اسباب بازی به امری تخصصی تبدیل شود و برای ترخیص این گروه از کالا پیشنهاد ما به شما استفاده از ترخیص کار حرفه ای و باتجربه است.

مجموعه بازرگانی رها با سال ها سابقه در زمینه ترخیص کالا به ویژه ترخیص اسباب بازی از بنادر جنوبی کشور آمادگی دارد تا با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان کالاهای وارداتی شما را از گمرک ترخیص نماید. همچنین شما می توانید با تماس با مجموعه بازرگانی رها ضمن دریافت مشاوره رایگان از تجارب همکاران ما در زمینه واردات اسباب بازی بهرمند شوید.

لیست اسباب بازی های ممنوعه

همانطور که پیشتر بدان اشاره شد به دلیل اینکه اسباب بازی ها با کودکان سروکار دارند حساسیت های ویژه ای از سوی نهادهای فرهنگی  برای واردات آن وجود دارد؛ لذا اطلاع از قوانین و ممنوعیت های آن بسیار مهم است زیرا واردات اسباب بازی های مغایر با فرهنگ ایرانی اسلامی و یا اسباب بازی هایی که دارای نشانه ها یا ترویج دهنده مسائل غیر اسلامی باشند ممنوع هستند.

در خبرنامه ما عضو شوید!

 

عروسک ها و یا سایر اسباب بازی هایی که آواز غربی می خوانند.عروسک های دارای نشانه های غیر اسلامی و یا غیر اخلاقی همچون باربیعروسک های مشخص کننده تفاوت های جنسیتی یا دارای اندام های مشخص کننده جنسیتعروسک ها یا ربات هایی که سلاح های خشونت آمیز مانند شمشیر و… دارندماسک ها یا سایر اسباب بازی های ترس آورکلیه اسباب بازی هایی که دارای تصاویر غیرشرعی (برهنگی) بر روی خود یا بسته بندی شان باشند

تعرفه واردات اسباب بازی

در فصل ۹۵ کتاب تعرفه های گمرکی لیست کامل تعرفه های گمرکی که در پائین همین صفحه نیز برای شما قرار داده ایم، آمده است.

برای دسترسی سریع تر می توانید از کادر زیر نسبت به جستجو کد تعرفه مورد نظر اقدام کنید.

اما مهم ترین کد های تعرفه عبارتند از:

تعرفه گمرکی اسباب بازی: ۹۵۰۳۰۰

تعرفه گمرکی اسباب بازی های چرخدار و پازل:  95030090

تعرفه گمرکی اسباب بازی دارای کنترل از راه دور : ۹۵۰۳۰۰۱۰

تعرفه گمرکی عروسک: ۹۵۰۳۰۰۲۰

گمرکات تخصصی جهت ترخیص اسباب بازی

به دلیل ویژگی ها و حساسیت های خاص در مورد ترخیص اسباب بازی ها پیشنهاد ما به شما ترخیص اسباب بازی از گمرکات تخصصی است. در لیست زیر اسامی مهم ترین گمرکات تخصصی برای واردات اسباب بازی معرفی می گردند.

گمرک تهران گمرک شهید باهنر گمرک شهید رجایی گمرک اصفهان گمرک بوشهر گمرک کیش گمرک چابهار گمرک مشهد گمرک آبادان گمرک ارومیه. گمرک قشم گمرک بندر انزلی گمرک گناوه گمرک شیراز گمرک جلفا گمرک خوزستان گمرک فرودگاه امام گمرک بندر امام خمینی گمرک خرمشهرو…

مدارک مورد نیاز برای ترخیص اسباب بازی از گمرک

اسباب بازی مانند سایر کالاها باید کلیه اسناد و مدارک ترخیص کالا را داشت باشد و علاوه بر مدارک مذکور باید مجوز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و استاندارد اجباری را هم داشته باشد. در هنگام ترخیص اسباب بازی از گمرک بجای استفاده از عناوین کلی مانند Toys هر قلم را جداگانه نام برده تا در زمان ارزش گزاری دچار مشکل نشوید. البته مهارت و تسلط ترخیص کار در زمان ترخیص کالا می تواند از بروز مشکل و تحمیل شدن هزینه های اضافی به شما جلوگیری کند.

مجموعه بازرگانی رها با سال ها تجربه در زمینه ترخیص انواع اسباب بازی مانند ماشین های کنترلی، عروسک، بازی های فکری، انواع پازل و جورچین، انواع اسباب بازی های دارای مکانیزم و بدون مکانیزم و… آمادگی دارد در تمامی مراحل از صفر تا صد واردات اسباب بازی با راهکارهای نوین و تضمینی در کنار شما باشد.